Podręcznik Łowcy

Chomik mutant

tekst archiwalny - 23 grudnia 2007
Siedzę sobie i czyszczę swojego gnata, a tu nagle dochodzi mnie jakiś skrobot spod podłogi. Mysz, myślę sobie. I to był poważny błąd. Minutę później miałem w pokoju zmutowane bydlę, które zżerało wszystko, co wpadło mu pod zęby. Powiem Wam, że ten chomik to była straszna bestia. Nim go zastrzeliłem, zeżarł mi wszystkie krzesła.

Zmutowany chomik jest wielkości kota domowego i odznacza się straszną żarłocznością. Jego przerośnięte zęby są w stanie skruszyć nawet beton. Bydlę to posiada też łapy, przystosowane do szybkiego przekopywania ziemi, co pozwala mu w mgnieniu oka wykopać sobie kryjówkę. Występuje głównie na terenie Teksasu i jest utrapieniem tamtejszych hodowców.

Pomimo słodkiego wyglądu to prawdziwy „wrzód na dupie”. Żre wszystko, co może, a nie może strawić chyba tylko metalu. Żeruje nocą, za dnia głównie śpi w swojej norze. Chomiki mutanty wybierają sobie miejsce żeru i zazdrośnie strzegą swego terytorium, dlatego często można spotkać dwa okazy walczące między sobą. Ktoś kiedyś nawet próbował wprowadzić walki chomików jako nową rozrywkę, ale, niestety, te stworzenia nie poddają się zbyt łatwo tresurze. Trudno go zabić, gdyż zwierzę jest strasznie ruchliwe i zwinne. Rzecz staje się prostsza, gdy chomik naje się i wypełni torby zapasami. Wtedy staje się apatyczny i senny. Na szczęście, nie występuje w stadach.

Reguły:

Agresja: 6
Pierwsze spotkanie: bez testu

Spryt: 8
Zręczność: 14
Percepcja: 13

Akcje:

Akcja za jeden sukces: Ugryzienie (rana Lekka)

Wytrzymałość: jedna ciężka.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Diabellus 24 gru 2007, 09:14
Bardzo fajna i zabawna bestia, choć trochę brakuje w kwestii rozpisania mechanicznego. Tzn. wiem, że jest tutaj wszystko czego trzeba, ale nie ma wszystkiego co ujmujemy w mechanice bestii. Następnym razem Cazpian, reguły rób z podręcznikiem w ręku. O ile masz w wersji 1.5 ;) .

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 19:11 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka