Broń i przedmioty

Wyrzutnia Skarabeuszy

tekst archiwalny - 11 lutego 2007
Widziałem ostatnio nową zabawkę z pracowni Molocha. Wygląda to jak taka większa bazooka, przyczepiona do jego maszyn. Strzela takimi sporymi metalowymi kulami, które jeszcze w locie się otwierają i wypuszczają chmarę małych, cholernych robocików. Te skurczysyny obsiadają trafionego taką chmurą i po prostu go zżerają, kawałek po kawałku. Psia krew, widziałem to na własne oczy. Pamiętasz Teddy’ego? Nie było co po nim zbierać...

Wyrzutnia Skarabeuszy to broń, która montowana jest na różnych maszynach Molocha, głównie na Juggernautach i innych wyglądających jak czołgi tworach. Po wystrzeleniu pocisku, który wygląda jak kula armatnia, otwiera się on mniej więcej w pół drogi do celu, a z jego wnętrza wylatują małe roboty, stworzone na podobieństwo żuków lub jakichś innych insektów. Posługując się wykrywaczami ciepła, znajdują cel i obsiadają go, a wtedy w ruch idą malutkie piły zamontowane w każdym takim stworzonku. Przecinają prawie każdy pancerz i przechodzą przez skórę, mięśnie, jak przez masło. Cel (lub cele, jeśli chmara się rozdzieliła) mają bardzo niską szansę przeżycia...

Czasami kula wystrzeliwana jest tak, aby wpierw uderzyła w cel, a dopiero po chwili się otworzyła, wypuszczając małe robale na oszołomioną i powaloną na ziemię ofiarę.

ZASADY:
Należy przyjąć, że w jednej kuli jest 9 jednostek skarabeuszy. Od momentu trafienia chmarą w ofiarę, każdy z nich co turę zadaje celowi Ranę Lekką, z Dwoma Punktami Przebicia Pancerza (tj. obniża klasę pancerza o 2). Poświęcając jeden Segment, ofiara może próbować zrzucić z siebie jednego ze Skarabeuszy. Jeśli się tego podejmie, musi wykonać Trudny test Zręczności. Jeśli test się powiedzie, zrzucony Skarabeusz spada na ziemię i przepala się w niewielkiej eksplozji. Skarabeusze atakują tylko ten cel, na którym osiądą w pierwszym ataku – jeśli doprowadzą do jego śmierci, wszystkie się przepalają. Postać widząca jak ktoś umiera zabity przez Skarabeusze, musi wykonać Test Przerażenia.

Gdyby komuś przyszło do głowy strzelać do Skarabeuszy w trakcie ich lotu, to na pewno nie będzie mógł poświęcić na to więcej niż jeden Segment, a sam test powinien być przeprowadzony na poziomie trudności Fart. Jeśli jednak trafi, efekty będą bardzo wymierne – Skarabeusze są tak zbudowane, że dowolne uderzenie w nie powoduje autodestrukcję. Stąd też nawet Draśnięcia są przeciwko nim skuteczne – od razu doprowadzają do zniszczenia robota.

Jeśli udałoby się zdobyć Wyrzutnię Skarabeuszy (tj. wymontować ją z maszyny Molocha), można próbować ją użyć jako broni „ludzkiej”. Jednak najpierw trzeba ją przeprogramować wykonując Bardzo Trudny test Komputerów, a następnie drugi Bardzo Trudny test Mechaniki, aby doprowadzić broń do użytku. Trzeba jednak się zastanowić, czy ma to w ogóle sens, gdyż rzadko zdarza się, aby znaleziono jakieś niewykorzystane pociski do wyrzutni. Broń może być teoretycznie nawet używana przez piechotę, jednak jest to bardzo nieporęczne działo i trzeba by było dokonać poważnych przeróbek, aby w ogóle dało się je utrzymać w rękach.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
~z00m 3 mar 2007, 18:21
" Poświęcając jeden Segment, ofiara może próbować zrzucić z siebie jednego ze Skarabeuszy"

"Skarabeusze są tak zbudowane, że dowolne uderzenie w nie powoduje autodestrukcję"

no no no.. ładnie można udupić graczy ]:->

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 21:27 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka