Broń i przedmioty

Steyr AMR1

tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006
To jedna z tych „snajperek”, które potrafią rozwalić nie tylko skąpo opancerzonego gangera. Zaczęto ją produkować w 2015 roku. Głównym zamysłem jej producenta, austriackiej firmy Steyr, było stworzenie broni mogącej z odległości niespełna półtora kilometra przebić pancerz czołgu. Wyprodukowany przez nich karabin doskonale nadawał się do takich zadań.

W rękach wprawnego snajpera Steyr GFX3000 stanowi zagrożenie dla pojazdów opancerzonych oraz pojedynczych ludzi. Strzela on zarówno pociskami przebijającymi jak i eksplodującymi w chwili zderzenia z celem. Ten drugi rodzaj amunicji znacznie trudniej jest w chwili obecnej dostać, a samemu skonstruować coś takiego to zadanie prawie niemożliwe. Wiesz, kiedyś nawet przyszło mi z tego strzelać do bandy mutków. Znajdowałem się w odległości pół kilometra od nich i miałem akurat kilka pocisków eksplodujących. Strzeliłem pod nogi jednemu z mutantów, a tak się składało, że wszystkie stały blisko siebie. I wiesz co? Padły wszystkie, za wyjątkiem jednego, który w ostatniej chwili odszedł w innym kierunku. Załatwienie ostatniego było już tylko czystą formalnością.

Kaliber: 15.2mm Steyr APFSDS
Nabój: Steyr APFSDS
Poj. magazynka: 5
Wybór rodzaju ognia (seria, semi-auto)
Reguły specjalne: Bardzo celny, Duży zasięg (1400m)
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 19:11 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka